خانه » داعش » اخبار داعش » حضور ناو هواپیمابر فرانسه در خلیج فارس

حضور ناو هواپیمابر فرانسه در خلیج فارس

حضور ناو هواپیمابر فرانسه در خلیج فارس

حضور ناو هواپیمابر فرانسه در خلیج فارس

اخبار داعش :بعد از آنکه گروه تروریستی داعش در پاریس دست به عملیات تروریستی زد و باعث کشته شدن تعداد زیادی از مردم فرانسه شد دولت این کشور تصمیم به تشدید حملات علیه داعش شده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از خبرگزاری فرانسه، فرانسوا اولاند پس از اعلام جنگ علیه داعش دستور داد که این ناو به شرق دریای مدیترانه عازم شود.

هم چنین رییس جمهور فرانسه اعلام کرد که این ناو طی روزهای آتی از شرق مدیترانه به سمت خلیج فارس می‌رود تا به ناو‌های آمریکا که در این آبها مستقر هستند، کمک کند.

اولاند پس از ورود به ناو هواپیمابر شارل دوگل توسط هلی کوپتر گفت، در روزهای آتی این ناو بر اساس مسوولیتهای مشترک فرانسه با دیگر اعضای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش وارد منطقه جدیدی می‌شود.

وی خطاب به نیروهای نظامی این کشور که در خط مقدم مبارزه با داعش در عراق و سوریه قرار گرفته‌اند، ادامه داد: شما از راه دیگری جنگ خود را علیه داعش ادامه خواهید داد که تا بدین شکل به تعهدات خود علیه تروریسم عمل کنید.

هم چنین فرانسه روز جمعه اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور پروازهای رهگیری خود را بر روی کشور لیبی به خصوص برای نظارت بر مواضع داعش در شهر سرت انجام می‌دهند.

به گزارش ایسنا، حملات ۱۳ نوامبر پاریس که طی آن ۱۳۰ نفر به دست افراط‌گرایان داعش کشته شدند تشدید فعالیت‌های پاریس در خاورمیانه را در پی داشته است.

loading...

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*